تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 1 زیست شناسی: ویروس های درون باکتری (باکتری خوارها) 

چکیده
باکتریوفاژ منشاء لغوی آن از کلمه bacteria و کلمه یونانی phagein که به معنی خوردن می باشد است. و به مجموعه ویروس هایی می گویند که درون باکتری ها سرایت کرده و آن ها را آلوده می کنند. باکتریوفاژها به عنوان رایج ترین ترین نوع موجودات زنده بر روی زمین می باشند و در شکل کوتاه آن به نام باکتری خوار خوانده می شود. 
معمولا باکتری خوارها شامل پروتئین بیرونی کپسید که حاوی مواد ژنتیکی هستند می باشند. این مواد ژنتیکی شامل dsDNA ، ssDNA ، dsRNA ، ssRNA می باشد که طول نوکلئوتیدی آن بین 500 تا 500000 بوده و دارای توالی مدور و خطی می باشند. باکتری خوارها بسیار بزرگتر از باکتری هایی می باشند که درون آن ها رسوخ می کنند و معمولا بین 20 تا 200 nm می باشند.
تخمین زده شده است که باکتری خوارها به طور گسترده و متنوعی در این کره خاکی وجود دارند. باکتری خوارها در همه جا موجود بوده و در تمام جاهایی که تحت تاثیر باکتری های میزبان قرار می گیرد همانند خاک و یا روده حیوانات یافت می شوند. یکی از متراکم ترین منابع مربوط به باکتری خوارها و ویروس ها آب دریا می باشد. که بیش از  108*9 ویروس در هر میلیمتر در سطوح این آب ها یافت می شود و بیش از 70% باکتری های آبی تحت تاثیر این باکتری خوارها قرار می گیرند.
این باکتری خوارها به مدت 60 سال به عنوان جایگزین آنتی بیوتیک در شوروی سابق و شرق اروپا به شمار می آمد. آن ها به عنوان درمانی برای بسیاری از باکتری هایی که در مقابل داروها مقاومت نشان می دادند مورد استفاده قرار می گرفتند.قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( سه شنبه 4 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )