تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 5 محیط زیست: بررسی تحولات مسئولیت بین المللی ناشی از خسارت زیست محیطی

با توجه به اهمیت روز افزون بحث محیط زیست و مساله حفاظت از آنریال مضوع مسئولیت بین المللی دولت ها نیز در این ارتباط از اهمیت زیادی برخوردار گردیده است. از آنجا که در ارتباط با محیط زیست در ابعاد و سطوح مختلف بسیاری از اعمال نباید انجام شود و برخی اعمال و اقدامات نیز الزاما باید انجام گردد) مسلما این بایدها و نبایدها فقط در صورتی موثر و مفید واقع خواهد گردید که همراه با نوعی ضمانت اجرا باشد. بدون تردید مقدمه و پیش شرط هر نوع ضمانت اجرایی را باید پذیرش مسئولیت بین المللی برای کشور خاطی دانست. البته این امر شاید آنقدر بدیهی و مسلم به نظر برسد که در خصوص ضرورت وجود آن نیازی به بحث و گفتگو احساس نگردد. لیکن لازم به یاداوریست که متاسفانه بنا به علل مختلف مساله مسئولیت بین المللی ناشی از خسارت زیست محیطی همانند برخی دیگر از موضوعات محیط زیستی با گذشت زمان بسیار طولانی و فراز و نشیب های فراوان وارد قلمرو قواعد بین المللی گردیده است. به گونه ای که شاید هنوز هم نتوان اذعان نمود که مبحث مسئولیت بین المللی در عرصه محیط زیست به طور کامل و کارآمد ایجاد گردیده و مورد استفاده قرار می گیرد. در عین حال در سال های اخیر در زمینه های گوناگون تحولات زیادی در حوزه مسئولیت بین المللی ناشی از خسارت زیست محیطی رخ داده که جای بحث و بررسی فراوانی دارد و در جهت کارآمدتر کردن هر چه بیشتر نظام مسئولیتی در عرصه محیط زیست باید این تحولات و نوآوری ها بیشتر شناخته شده و مورد استفاده قرار گیرد.
در این مقاله سعی می گردد با نگاهی مختصر به گذشته و تاکید و توجه بیشتر به تحولات اخیر در باب مسئولیت بین المللی ناشی از خسارت محیط زیستی و تکیه بر «کونوانسیون بازل در مورد آلودگی های ناشی از حمل و دور ریزی فضولات خطرناک» به جمع بندی آخرین دستاوردهای حقوق بین الملل در این زمینه پرداخته شود.

اصطلاحات کلیدی: مسئولیت بین المللی زیست محیطی ، خسارت زیست محیطی ، نظریه خطا و خطر کونوانسیون بازلقیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 

آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( سه شنبه 4 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )